

Вчитися онлайн, виявляється, не важко, ще й цікаво!
З 01.04.2022 року заклад відновив освітній процес за дистанційною формою навчання з метою забезпечення неперервності реалізації освітніх завдань.
Дистанційне навчання дошкільнят - чи це реально?
Виявляється, що так.
Діти 21-го століття дуже відрізняються від їхніх попередників. Вони активні, швидко розвиваються, мають швидкий процес мислення.


Перед усім, нам довелося зіштовхнутися з рядом проблем.
А саме:
- Страх. Страх невідомого, адже заклад дошкільної освіти - це завжди пряма взаємодія з дітьми і невід'ємний контакт.
- Відсутність знань у новому напрямку розвитку. Онлайн заняття потребують коригування вже існуючих навчальних програм та знайомства з технічною стороною такого формату.
- Відсутність інтернету. Виявилось, не всі мають до нього вільний доступ вдома або в місцях перебування під час освітнього процесу.
- Адаптація педагогів. Страх, невпевненість.
- Батьківський страх. У кожного було своє бачення на рахунок занять-онлайн.
Про те, як ми перенесли оффлайн програму в онлайн режим
- Вивчили потреби і запити батьків щодо надання освітніх послуг для подальшого планування індивідуальної освітньої траєкторії дітей дошкільного віку в період війни за допомогою Google Форм, батьківських Viber груп.
- Налаштували контакт з батьками. Онлайн зустрічі, заняття - це навчання не лише дітей, але й взаємодія з батьками. Домовились про підключення діток до зустрічі та облаштування робочого місця.
- Організували онлайн-зустрічі. Для проведення онлайн-занять, зустрічей використовуємо програми Google Meet, Zoom. До них приєднується наразі від 5 до 12 дітей і програма дає можливість вихованцям не лише побачити один одного, але й співпрацювати. Залучаємо дошкільнят до участі в онлайн конкурсах, челенджах, самостійного виготовлення поробок, малюнків.
- Налагодили взаємозв'язок. Розміщуємо ресурси із вправами та завданнями для дітей, поради для батьків вихованців, корисну інформацію щодо занять на сайті закладу у розділі «Блоги педагогів», батьківських Viber групах та Facebook спільноті.
- Створили на офіційному веб-сайті закладу розділи «Дистанційна освіта» та «Бібліотека корисних посилань» на допомогу педагогам та батькам.
Наразі, відслідковується усвідомленість необхідності, активність та творчість педагогів у підготовці та проведенні різноманітних онлайн форм роботи вихованцями. Переконані, що проведення онлайн-зустрічей з учасниками освітнього процесу (вихованцями та їх батьками) - це не тільки вчитися чомусь новому, а й отримувати задоволення від процесу.
Чому онлайн заняття з дошкільнятами мають сенс?
📌МОЖЛИВІСТЬ ПОБАЧИТИСЯ ТА ПОСПІЛКУВАТИСЬ з педагогом та іншими дітьми. Звичайно, живого спілкування такі заняття не замінять. Але в реаліях сьогодення ми всі так чи інакше спілкуємось з обмеженим колом людей. У дітей це коло, зазвичай, обмежується батьками або ще декількома людьми. Ми в свою чергу можемо надати дитині змогу спілкування онлайн, і в безпечних для неї умовах.
📌 ПРИГАДАТИ ПРОЙДЕНИЙ МАТЕРІАЛ, ТА ЗДОБУТИ НОВІ ЗНАННЯ. Підтримка знань, отриманих за довгий період, для діток обов'язкова. Адже існує велика ймовірність того, що за відсутності занять діти, з часом, забувають все, що вчили. Звичайно, ми хвилюємося за кожного, тому це можливість приділити увагу знанням та продовжити розвиток, незважаючи на умови.
📌 ВИКОРИСТАННЯ ГАДЖЕТІВ ТА ТЕЛЕФОНІВ З КОРИСТЮ. Ми всі добре знаємо, що телефони та гаджети, на жаль, не дуже гарно впливають на розвиток дитини, адже діти «сидять» в них постійно, граючись в ігри, дивляться мультфільми та інше. Але це, також, невід'ємні атрибути сьогодення. Онлайн зустрічі, заняття - це чудова можливість показати дітям, що техніку можна використовувати з користю.
📌 ДИСЦИПЛІНА. В сьогоднішніх умовах ми можемо спати скільки забажаємо, не бігти до дитсадка по годиннику, займатися вдома, коли є натхнення. Відпочинок - це, звичайно, завжди добре. Але все повинно бути дозовано. Під час постійного перебування вдома діти забувають про режим, про необхідність займатися і про дисципліну. Онлайн зустрічі - це вихід! У них сформований особистий розклад, короткотривалі домашні онлайн зустрічі, і можливість налагодити режим та повернутися до розвитку.
Дата: 2022-04-12 15:34:35